תרגילי גב עליון

מתנה טיפול כירופרקטי

מוזמנים לשלוח הטבה ליקירכם - בדיקה וטיפול כירופרקטי בהנחה אצל ד"ר שלמה כהן

נא לכתוב את מספר הטלפון הנייד של יקירכם וללחוץ שלח, ההודעה תשלח בוואטסאפ

תרגילי גב עליון
מתיחת הגב העליון

עמדו עם רגליים ברוחב הכתפיים.   מתחו יד אחת מהצד עד מעבר לראש לכיוון צד שני (היד השנייה) עם כיפוף קל עד שתרגישו במתיחה טובה. החזיקו במצב זה 45 שניות.   .חזרו על התרגיל עם היד השנייה.   חזרו על התרגיל 3 פעמים כל צד, פעם ביום.

מתיחת הגב ע"י כיפוף קל

יש לעשות את התרגיל הזה אך ורק בהוראה אישית מד"ר כהן. במקרא של פריצת דיסק בגב תחתון, תתיעצו איתנו קודם. שבו על כיסא כשכל כפות הרגליים מונחות על הרצפה.   קחו נשימה עמוקה ונשפו את האוויר החוצה  כופפו לאט את הגוף לפנים.   הרגעו  ותנו לגוף להיות תלוי במצב רפוי.   תרגישו מתיחה טובה בחלק הגב העליון והתחתון.   אם יש לכם לחץ דם גבוה או באם אתם חשים לחץ בראש או בעיניים חדלו והפסיקו את התרגיל.   אם הכל תקין הישארו במצב זה 45 שניות והתרוממו לאט.   חזרו על התרגיל 3 פעמים פעם ביום.

תרגיל למתיחת גב בישיבה על כיסא

שכבו על הבטן כשאתם על משטח נוח כמו בתמונה.   שימו את ידיכם לפנים. לאט מתחו- הרימו את  הכתפיים לכיוון האוזניים עד שתרגישו מתיחה טובה בגב התחתון.   הישארו כך 10 שניות.   תרדו-תרפו לאט את הכתפיים.   חזרו על התרגיל 3 פעמים פעם ביום.

מתיחת הגב התחתון

שבו על משטח נוח  כמו בתמונה.

נשמו עמוק. החזיקו את הבטן והרימו את הראש כלפי מעלה.

נשמו והחזיקו את הגב גבוה עד כמה שתוכלו עד שתרגישו מתיחה טובה בגב.

החזיקו במצב זה 45 שניות. חזרו על התרגיל 3 פעמים, פעם ביום.

תרגילים לחיזוק הגב העליון
תרגיל לחיזוק הגב בשכיבה
ד"ר שלמה כהן
ד"ר שלמה כהן

כירופרקט מומחה ומומלץ מזה 25 שנים, חבר באגודה האמריקאית לכירופרקטיקה, החברה האמריקאית לכאבי ראש וחבר האגודה הישראלית לכירופרקטיקה.